fz3-13769305690270, 0B
Booking.com

DESTINAČNÍ MANAGEMENT TURISTICKÉ OBLASTI BESKYDY-VALAŠSKO O.P.S. VYHLÁSIL V KVĚTNU VÍTĚZE DVOU PRESTIŽNÍCH CEN CESTOVNÍHO RUCHU, A TO NEJLEPŠÍ TURISTICKÝ PRODUKT A NEJLEPŠÍ TURISTICKÝ POČIN V BESKYDECH ZA ROK 2016.

Cenu za nejlepší turistický produkt za rok 2016 si odneslo Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, p. o. za naučný výstup na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu – Po stopách zbojníka Ondráše. Cenou nejlepší turistický počin v Beskydech za rok 2016 byla ověnčena Jaroňkova útulna, která je součástí hradu Štramberk.

S Lašským králem a jeho doprovodem na Lysou horu

Vydejte se společně s dětmi a Lašským králem Zdeňou Vilušem I. po stopách pána Lysé hory. Chybí vám nápad, jak na horu dostat vaše ratolesti? Nejlepším způsobem bude prostě zábava. Vydejte se na královnu Beskyd spolu s Lašským králem a jeho doprovodem! S Lašským králem poznáte zdejší okolí a zasvětí vás do spousty pověstí o místním zbojníkovi Ondrášovi. Jedna z pověstí vypráví, že v okolí jednoho z rozcestí se dodnes dějí nepředvídatelné skutky. 

Akce je určena především dětským skupinám, ale v létě můžete vystoupat s Lašským králem a jeho družinou také v úterý 18. července 2017 v 8.30 hodin od lanového centra Opičárna v Ostravici. Objednávky přijímá Beskydské informační centrum Frýdek-Místek na tel. čísle 558 676 909.

 

Vyrazte malebnými uličkami až na Štramberskou Trúbu

Když vyrazíte do Štramberku, malebného městečka s přezdívkou Moravský Betlém, upoutá vaši pozornost zřícena hradu Štramberk s jeho typickou věží – Trúbou. Přímo pod ní zavítejte do bývalé turistické útulny, kterou dnes známe pod názvem Jaroňkova útulna. Útulnu nechal v roce 1906 vybudovat štramberský odbor Klubu českých turistů v čele s doktorem Hrstkou. Stavbu tehdy s lidovými prvky navrhl malíř Bohumír Jaroněk, po kterém je útulna dnes pojmenována.

Po vstupu do ní budete mít pocit, že se nacházíte ve 20. letech minulého století. Vaši pozornost upoutají původní malby Bohumíra Jaroňka, kterým dominují hnědé, sytě modré, zelené a růžové lidové ornamenty doplněné motivy květin, tetřevů a slepiček. Při návštěvě nezapomeňte využít také svou Beskydy Card, kterou zde akceptují.

 

TIP v Beskydech!

Co je lepšího, než se v létě osvěžit správně vychlazeným a oroseným půllitrem piva? Vyzkoušejte naši beskydskou „třináctku“ a vydejte se na pivní stezku Beskydami! Beskydy doporučují návštěvu Beskydského pivovárku v Ostravici, který vařil to nejlahodnější pivo v Beskydech v roce 2016 a které si vybrali jako to nej sami návštěvníci pivovarů.

Beskydy jsou prostě trochu jiné hory a vy si je můžete užít fantasticky. 

WWW.BESKYDYPORTAL.CZ

 

TEXT A FOTO: BESKYDY

Share