fz3-13769305690270, 0B

NEJSTARŠÍ KRÁLOVSKÉ MĚSTO KADAŇ SE VÁM, MILÍ NÁVŠTĚVNÍCI, HODLÁ PŘEDSTAVIT JAKO MĚSTO MODERNÍ, POHOSTINNÉ A PŘÍJEMNÉ.

Dnešní tvář historického městského jádra zdobí nebývalé množství měšťanských domů, církevních staveb i zbytků středověkého opevnění. Ne nadarmo je historická část Kadaně od roku 1978 městskou památkovou rezervací. Navštívit můžete malebné náměstíčko, kde je dominantní památkou gotická radniční věž, přístupná v turistické sezóně.

Uprostřed náměstí ční do výšky Sloup Nejsvětější Trojice, nedaleko se nachází barokní městská kašna a opodál kostel Povýšení sv. Kříže. Nesmíme zapomenout ani na nejužší uličku v České republice - Katova ulička s nejužším bodem 66,1 cm, která ústí na městské hradby. Po městských hradbách, s krásným výhledem na řeku Ohři, se dá dojít až ke kadaňskému hradu. Zde je obyvatelům i turistům otevřena knihovna s čítárnou, internetová kavárna a muzejní expozice.

Bezesporu nejvýznamnější památkou je Františkánský klášter Čtrnácti svatých Pomocníků, který je od roku 1995 národní kulturní památkou. Zde se nachází krásné zahrady a muzeum se třemi prohlídkovými okruhy. Za zmínku také stojí Mikulovická brána (přístupná v letní turistické sezoně) a rozhledna na Svatém vrchu (přístupná celoročně).

Při procházce podél řeky Ohře je možné si odpočinout na Nábřeží Maxipsa Fíka, kde je spousta atrakcí nejen pro děti, ale i pro dospělé, např. cyklostezka, půjčovna lodiček a pramic. Cyklisté mají možnost poznat krásy Kadaně a okolí po nově vybudovaných cyklostezkách ze sedla svého kola. Pokud ovšem vlastní kolo nemají, mohou si tento dopravní prostředek pronajmout v Turistickém informačním centru Kadaň. V letních měsících můžete využít kadaňské koupaliště s minigolfem, v zimních zimní stadion s veřejným bruslením.

V srpnu se každoročně koná největší a nejnavštěvovanější městská historická slavnost CÍSAŘSKÝ DEN® (26. 8. 2017).

 

Turistické informační centrum Kadaň
Jana Švermy 7, 432 01 Kadaň
Tel.: + 420 474 319 550
Mobil: +420 725 763 497
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.mesto-kadan.cz
www.kultura-kadan.cz

 

TEXT A FOTO: KADAŇ

Share