fz3-13769305690270, 0B

KDO BUDE TRÁVIT PRÁZDNINY V REGIONU PODÉL ŘEKY OHŘE, MŮŽE SE KAŽDÝ VÍKEND TĚŠIT NA BOHATÝ KULTURNÍ ČI SPORTOVNÍ PROGRAM. ZÁMKY V POOHŘÍ OŽIJÍ KOSTÝMOVANÝMI PROHLÍDKAMI A DIVADLEM, SLAVNOSTI CHYSTAJÍ I MĚSTA.

V Klášterci nad Ohří jako tradičně odstartuje letní sezónu festival klasické hudby Klášterecké hudební prameny, který trvá od 5. do 9. 7. Průvodcem bude opět známý houslista Jaroslav Svěcený. Více na http://kultura.klasterec.cz.

Město Louny si letos připomíná 500 let od vypuknutí velkého požáru. V létě nabízí večerní výstupy na věž chrámu svatého Mikuláše ve dnech 7. 7., 4. 8. a 1. 9. vždy od 20 hodin. Další zajímavý večerní program se chystá na pátek 14. 7. v rámci festivalu Kouzlo světla. Další akce najdete na www.louny.eu.

Také letos bude Dolním Poohřím brázdit Kinematograf bratří Čadíků

Zámek Červený Hrádek u Jirkova – kostýmované prohlídky historického zámeckého okruhu, a to na 16. 7. a 13. 8. Dne 21. 7. bude v zámeckém parku koncertovat folková legenda Wabi Daněk. 

Zámek Stekník u Žatce – nabídne netradiční prohlídky. Třeba hned 5. 7. to budou prohlídky s členy hraběcí rodiny Kulhánků z Klaudensteina a 20. 8. procházka v okolí zámku. Dne 29. 7. bude na zámku Zahradní slavnost se šermíři, kejklíři, divadlem a tancem. www.zamek-steknik.cz.

Noční prohlídky zámku – Nový Hrad v Jimlíně tzv. Schwarzenberské děsy v sobotu 5. 8. V létě zde pokračuje přednáškový cyklus věnovaný 250. výročí zakoupení zámku rodem Schwarzenbergů a výstava kostýmů z pohádek Zdeňka Trošky. Další akce najdete na www.zameknovyhrad.cz.

WWW.DOLNIPOOHRI.EU

 

TEXT A FOTO: REDAKCE

Share