fz3-13769305690270, 0B

CENTRUM CESTOVNÍHO RUCHU LITOMĚŘICE PŘICHYSTALO NA LETOŠNÍ SEZÓNU ROZŠÍŘENÍ TURISTICKY OBLÍBENÉ EXPOZICE DŮL RICHARD V PROMĚNÁCH ČASU, KTERÁ MAPUJE HISTORII VÁPENCOVÉHO DOLU A NACISTICKÉ TOVÁRNY RICHARD NACHÁZEJÍCÍ SE V TĚSNÉ BLÍZKOSTI LITOMĚŘIC.

V expozici jsou nově instalovány velkoformátové panely s fotodokumentací současného stavu dolu Richard. Expozice se nachází ve sklepních prostorách pod budovou litoměřické radnice. A právě expozice Důl Richard v proměnách času společně s vyhlídkovou věží Kalich a expozicí Holzmannovy Litoměřice je součástí turistického balíčku 3+1 z Litoměřic. Balíček si za zvýhodněnou cenu můžete zakoupit v informačním centru na Mírovém náměstí a po absolvování tří zmíněných atraktivit vás čeká odměna ve formě výtečné kávy nebo limonády v Hradní restauraci.

Další novinkou, kterou nesmíte v Litoměřicích minout, je muzeum Křišťálový dotek. Zde si můžete prohlédnout unikátní expozici otisků dlaní slavných osobností, které z českého křišťálu vytvořil sklář Jan Huňát. V muzeu se můžete „dotknout“ až tři desítek autentických otisků. Svůj otisk zde zanechali: Sir Nicholas Winton, Václav Havel, Jaromír Jágr, Ivan Lendl, Madeleine Albrightová, Věra Čáslavská, Arnošt Lustig, Steven Seagal, Anastacia, Ringo Starr a mnoho dalších významných osobností.

Další atraktivity v Litoměřicích na: WWW.LITOMERICE-INFO.CZ

 

TEXT A FOTO: LITOMĚŘICE

Share