fz3-13769305690270, 0B
Booking.com

MĚSTO HRÁDEK NAD NISOU JE DÍKY SVÉ POLOZE IDEÁLNÍM MÍSTEM PRO PODNIKÁNÍ VÝLETŮ DO LUŽICKÝCH NEBO SOUSEDNÍCH ŽITAVSKÝCH HOR. NA SVÉ SI ZDE PŘIJDOU PĚŠÍ TURISTÉ, CYKLISTÉ I BRUSLAŘI.

Zázemí najdete v areálu Kristýna, který je vyhledáván zvláště v létě díky jezeru s trvale vynikající kvalitou vody ke koupání. Ubytování je možné v autokempu, chatkách nebo v penzionu, v areálu je půjčovna kol, koloběžek, lanový park. Milovníci vody mají k dispozici půjčovnu lodí. Po Nise je možné plout od Machnína až po německé město Ostritz. Navečer si můžete odpočinout ve zpřístupněných mokřadech, nebo si zacvičit ve venkovním fitness parku, jehož 14 prvků je rozmístěno na březích jezera. Nové in-line dráhy v celkové délce přes 5 km spojují město s rekreačním areálem Kristýna a Trojmezím, místem, kde se na řece Nise setkávají české, německé a polské státní hranice.

Nedaleko města láká k návštěvě hrad Grabštejn, národní kulturní památka, kde najdete renesanční perlu, kapli svaté Barbory.

Cyklisté i pěší turisté hojně využívají množství stezek v Lužických a Žitavských horách, volit lze z různých obtížností. Skvělým výletem po rovině je návštěva sousední historické Žitavy nebo kláštera v St. Marienthalu, ke kterému vede cyklostezka hlubokým údolím Nisy. Nenáročným stoupáním se dostanete do Oybína se skalním hradem a kulisami pískovcových skal nebo do Jonsdorfu s Motýlím domem.

Množství stezek nadchne i náročné cyklisty, kteří dávají přednost jízdě v terénu. Romantické vyhlídky přímo nad Hrádkem nad Nisou nabízejí pohled do tří zemí najednou. Dominantou kraje je Popova skála, ze které jsou na dosah Krkonoše, Jizerské a Lužické hory, Ralská pahorkatina i České středohoří.

 

Informační centrum Brána Trojzemí
Horní náměstí 71
Hrádek nad Nisou, 463 34
Tel.: +420 482 319 719
www.branatrojzemi.cz

 

TEXT A FOTO: VÍT ŠTRUPL

Share