fz3-13769305690270, 0B

LÉTO V MIKULOVĚ BUDE PESTRÉ, NABÍZÍ ŘADU KULTURNÍCH, SPOLEČENSKÝCH A GASTRONOMICKÝCH AKCÍ. NA SVÉ SI PŘIJDOU ZÁJEMCI O MEZINÁRODNÍ KUCHYNI, ZNALCI PIVA A VÍNA, KVALITNÍ HUDBY, FOLKLORU, DIVADLA ČI UMĚNÍ.

Mezinárodní kytarový festival, Mikulovské výtvarné sympozium „dílna“, gastronomická a hudební přehlídka Festival národů Podyjí, festival barokního divadla Moravský Parnas, Mikulovské pivobraní, Foklorní festival Sousedé a festival nepopulární hudby Eurotrialog, to vše přináší Mikulovské léto.

Ve dnech 6. a 7. července se nově do Mikulova sjedou pouliční umělci z širého okolí, aby dokreslili atmosféru krásného města, oživili veřejný prostor a dodali mu nový rozměr. První ročník festivalu pouličního umění LA STRADA má ukázat, že živé vystoupení v ulicích k městu pod Pálavou patří a dokáží ještě lépe rozehrát jeho malebná zákoutí. Těšit se můžete na hudebníky, divadlo pro děti i dospělé nebo klauniády.

V Mikulově každý prázdninový den zve v 18 hodin Turistické informační centrum Mikulov na prohlídky města. Velmi populární jsou noční prohlídky, které probíhají vždy v úterý v jeskyni Na Turoldu, každou středu večer kostýmovaní průvodci čekají na zámku. Galerie Efram každou prázdninovou středu pořádá dětské dílny, na kterých malí umělci mohou tvořit na motivy mikulovských židovských pohádek. Po programu naváže od 19.00 hodin komentovaná večerní prohlídka židovského hřbitova.

Pálavské vinobraní slaví sedmdesátiny, duchem však nestárne. Jubilejní 70. ročník Pálavského vinobraní v Mikulově nabídne o druhém zářijovém víkendu program plný hudebních hvězd, moravské víno ve všech podobách, folklór a především zábavu.

Kompletní nabídku a podrobnější informace naleznete na www.mikulov.cz.

 

TEXT A FOTO: MIKULOV

Share