fz3-13769305690270, 0B

V MNOHÝCH RODINÁCH JE SOUČÁSTÍ VÁNOC TAKÉ DODRŽOVÁNÍ VÁNOČNÍCH ZVYKŮ. NĚKTERÉ STARODÁVNÉ ZVYKY SE DODRŽUJÍ DODNES, NA NĚKTERÉ SE S POSTUPEM ČASU ZAPOMNĚLO. NAŠI PŘEDKOVÉ DODRŽOVALI SPOUSTY VÁNOČNÍCH ZVYKŮ, NĚKTERÉ PŘETRVALY DODNES, JINÉ ALE UPADLY V ZAPOMNĚNÍ.

Číst dál: KURIÓZNÍ VÁNOČNÍ ZVYKY U NÁS

MYSLÍTE SI, ŽE VÁNOČNÍ ZVYKY JSOU VŠUDE STEJNÉ? TAK TO VÁS VYVEDEME RYCHLE Z OMYLU. KOLIK JE ZEMÍ, TOLIK RŮZNÝCH ODLIŠNOSTÍ, ÚPRAV A ZAJÍMAVOSTÍ NAJDETE I V JEJICH OSLAVÁCH.

Číst dál: KURIOZNÍ VÁNOČNÍ ZVYKY VE SVĚTĚ

Letošní slunce dá ochutnat ze svých plodů na 6. ročníku znojemského burčákového festivalu, tzv. BURČÁKFESTU, který se uskuteční v areálu Louckého kláštera ve Znojmě. Od 24. do 25. září se zde sejdou všichni milovníci sladkého zdravého moku – burčáku. Připojte se k nim, jste tímto srdečně zváni.

Číst dál: Užijte si Burčákfest

Kraj : Jihomoravský kraj

AGENTURA DOBRÝ DEN PELHŘIMOV V ČESKÉ REPUBLICE ZASTŘEŠUJE OBLAST REKORDŮ A KURIOZIT, JE VYDAVATELEM PRESTIŽNÍ ČESKÉ KNIHY REKORDŮ I CZECH BOOK OF RECORDS, PROVOZOVATELEM ZCELA OJEDINĚLÉHO MUZEA REKORDŮ A KURIOZIT, POŘADATELEM NEJVĚTŠÍHO FESTIVALU REKORDŮ V EVROPĚ SPOJENÉHO S UDÍLENÍM VÝROČNÍCH REKORDMANSKÝCH CEN REKORDMAN ROKU V DESETI KATEGORIÍCH.

Číst dál: DOBRÝ DEN VŠEM REKORDŮM

Dávné tradice – rituál střídání ročních období a vlády světla a stínů – uchvátí celé Valtické Podzemí a Vinařské náměstíčko v rámci Dýňobraní 2009. Stovky dýní zaplaví Valtické Podzemí a Vinařské náměstíčko ve Valticích, hlavním městě vína, v duchu znovuoživené tradice.

Číst dál: Ve Valtickém Podzemí padne rekord ve vyřezávání dýní