fz3-13769305690270, 0B
Booking.com

UVAŽUJETE O CESTĚ DO CIZINY? OPROTI MNOHA ZEMÍM MAJÍ ČEŠI VÝHODU, MAJÍ OSMÝ NEJSILNĚJŠÍ PAS. BEZVÍZOVĚ MŮŽEME CESTOVAT DO 152 ZEMÍ.

Číst dál: CESTUJME VŠUDE

PREMIÉROVÉ PŘEDSTAVENÍ PRÁVĚ DOKONČENÉ OBŘÍ VIDLIČKY A NOŽE A PROGRAM 27. FESTIVALU PELHŘIMOV – MĚSTO REKORDŮ 9. A 10. ČERVNA TENTOKRÁT O KURIÓZNÍCH MAXI VÝROBCÍCH SI NENECHTE UJÍT.

Číst dál: NEJVĚTŠÍ PŘÍBOR V ČESKÉ REPUBLICE

I MY JSME DO GUINESSOVY KNIHY REKORDŮ PŘISPĚLI S ČESKÝMI VÁNOČNÍMI NEJ. NEJDELŠÍ RUČNĚ VYRÁBĚNÝ VÁNOČNÍ ŘETĚZ VYROBILI ÚČASTNÍCI VÁNOČNÍCH TRHŮ V KARVINÉ. JEJICH REKORDNÍ ŘETĚZ, MĚŘÍCÍ NEUVĚŘITELNÝCH 16 KILOMETRŮ, JE ZAPSÁN V ČESKÉ GUINESSOVĚ KNIZE REKORDŮ OD ROKU 2008. V DUBLINU JE ALE STUDENTI PŘEKONALI, VYTVOŘILI ŘETĚZ S DÉLKOU NEUVĚŘITELNÝCH 59 KILOMETRŮ!

Číst dál: TAKÉ SE RÁDI PODIVUJETE NAD NEJ (VĚTŠÍM, TĚŽŠÍM, DELŠÍM)?

O TIBEŤANECH JE ZNÁMÉ, ŽE JSOU NÁRODEM VELICE PŘÁTELSKÝM. PŘESTO O TOM MŮŽE MNOHÝ CESTOVATEL RYCHLE ZAPOCHYBOVAT. SOTVA TU VSTOUPÍTE DO VESNICE, DŘÍVE NEŽ SE POŘÁDNĚ ROZKOUKÁTE, UŽ NA VÁS VYPLAZUJÍ JAZYK. PROČ ALE?

Číst dál: JINÝ KRAJ I JINÝ MRAV, ALE TAKHLE?

 

V MUZEU REKORDŮ A KURIOZIT V PELHŘIMOVĚ MAJÍ ŘADU VÁNOČNÍCH UNIKÁTŮ. NAPŘÍKLAD KERAMICKÝ BETLÉM UMÍSTĚNÝ DO PADESÁTILITROVÉHO DEMIŽONU. POCHÁZÍ Z DÍLNY VÝTVARNICE MILENY VAŠÍČKOVÉ Z TŘEŠTINY U MOHELNICE.

Číst dál: VÁNOČNÍ REKORDY