fz3-13769305690270, 0B

Ledové sochy na Pustevnách 2017

Letos se opět v termínu 7. ledna - 22. ledna můžete vydat do Beskyd na Pustevny, kde je pro Vás ve dvou stanech připravena výstava ledových soch. Do hor se dovezlo přibližně 35 tun ledu, tj. 500 kostek a zruční řezbáři z nich postupně vytváří umělecká díla. Letos je zvoleno téma krásný podmořský svět a ve druhém stanu se bude prezentovat makrosvět brouků. Oboje stojí za to. Budete hlavně obdivovat fantazii jednotlivých tvůrců. Připraven je pro vás bohatý program nejen při tvorbě soch z ledu. To zajišťuje jako obvykle rádio Čas.

Číst dál: BLOGERKA JULIE čl. 52

Jak kde kroj, tak se stroj

Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm jsme před Vánocemi přímo v hlavní budově zvané Sušák navštívili novou stálou expozici nazvanou Jak jde kroj, tak se stroj. Výstava je zrealizovaná za pomoci financí z fondů EHP a Norských fondů, její realizace vyšla na 21 milionů korun.

Číst dál: BLOGERKA JULIE čl. 51

Výlet do Retromuzea v Chebu

Na náměstí v Chebu společně s  jedním z hlavních symbolů Chebské architektury - Špalíčkem (jedná se o unikátní komplex jedenácti středověkých kupeckých domů ze 14. století), můžete nově navštívit také vedle Galerie výtvarného umění i Retromuzeum. Město po zániku železářství a domácích potřeb, které zde bývaly "odjakživa" přemýšlelo, jak by se daly tyto prostory zajímavě využít a nakonec ředitel sousední galerie Mgr. Marcel Fišer přišel s nápadem na Retromuzem. Retro je nyní totiž v kurzu :) Nechal se inspirovat podobným muzeem v sousedním Německu a zjistil, že by to byl dobrý nápad :)

Číst dál: BLOGERKA JULIE čl. 49

VÝLET DO BESKYD 

Až si budete chtít odpočinout v přírodě, kde lišky dávají dobrou noc, kde je opravdu v noci černé nebe, čistý vzduch, ticho a budete si přát příjemně zrelaxovat v soukromí, udělejte si výlet do Beskyd - do Bílé - Mezivodí.

Číst dál: BLOGERKA JULIE čl. 50

Pane ! Pojďte si hrát !

Tak začíná známí večerníček Československé televize „Potkali se u Kolína“.

Číst dál: BLOGER JIŘÍ ČL. Č. 1